20130109disneyDnia 16 grudnia 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbył się koncert Magiczna Muzyka Disneya w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pod batutą Tadeusza Wicherka. Magiczna Muzyka to połączenie wykonywanej na żywo muzyki symfonicznej i najpiękniejszych bajek Disneya.


 

 

W czasie widowiska dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż dookoła świata podążając za bohaterami bajek Disneya. Wyprawa rozpoczęła się w Danii, wraz z wykonaniem monumentalnej muzyki z filmu „Mała Syrenka”. Następnie publiczność przeniosła się do Francji odwiedzić zamek „Pięknej i Bestii”, a następnie – z kolejnymi bajkami - do Australii, Chin, Persji, Afryki i ponownie do Europy. Utworem wieńczącym koncert była suita z „Króla lwa”, której wspaniała muzyka przeniosła młodych widzów na gorące sawanny Afryki.

Wykonywanej na żywo muzyce towarzyszyła projekcja slajdów i fragmentów animacji.

 

 

Na program koncertu składały się m.in.:

1. Uwertura Klasyczna Disneya

2. Suita z filmu “Mała Syrenka" (Alan Menken)

3. Suita z filmu “Piękna i Bestia” (Alan Menken)

4. Muzyka z filmu ”Bernard i Bianka w Krainie Kangurów" (Bruce Broughton)

5. Suita z filmu “Alladyn” (Alan Menken)

6. Suita z filmu “Mulan” (Jerry Goldsmith)

7. Suita z filmu “Dzwonnik z Notre Dame" (Alan Menken)

8. Suita z filmu “Król Lew” (Hans Zimmer)

 

 

 

Niezwykłość powyższego wydarzenia wynikała z tego (jak podkreślił sam dyrygent), że niedzielny koncert prawdopodobnie po raz pierwszy i jedyny miał miejsce na terenie gminy wiejskiej, gdyż do tej pory odbywał się jedynie w dużych miastach.

 

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Werbkowice Lecha Bojki, Rady Gminy Werbkowice za pomoc w realizacji koncertu. Podziękowania należą się również nauczycielom oraz rodzicom za opiekę nad milusińskimi.Link do zdjęć  https://picasaweb.google.com/110166656230696736485/KoncertMagicznaMuzyka?authuser=0&feat=directlink